Hermannstadt și Universitatea Cluj, scor 1-1. Meciul, marcat de o egalare târzie4Foto© sport.ro

, 6 știri, 10 vizualizări

Într-un duel tensionat din cadrul Superligii, Hermannstadt și Universitatea Cluj au terminat la egalitate, cu scor 1-1, duminică, pe terenul echipei gazdă. Meciul care a fost definit de un gol marcat în ultimul minut al partidei.

Desfășurat în etapa a treia a play-out-ului, acest meci a fost o luptă strânsă între cele două echipe, care și-au disputat fiecare fiecare minge cu determinare și pasiune. Deschiderea scorului a venit din partea echipei Hermannstadt, prin golul marcat de Stoica, în minutul 31.

Cu toate acestea, Universitatea Cluj nu a renunțat, ci a continuat să lupte. Cu minutele care se scurgeau rapid, clujenii au reușit să egaleze în minutul 90+7, prin Popa, provocând un val de entuziasm și emoție în rândul susținătorilor lor.