Rezultate din etapa a 2-a în Liga 214Foto1Video© onlinesport.ro

Rezultate din etapa a 2-a în Liga 2

, 21 știri, 16 vizualizări

Jucătorii de la Braga și de la Famalicao, în timpul unui meci / Profimediaimages

Braga – Famalicao 1-2! Meciul din prima etapă de Liga Portugal a fost transmis în AntenaPLAY. Alexandru Dobre a fost titular la oaspeți și a fost schimbat după pauză.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Braga a deschis scorul prin Horta, care a executat perfect o lovitură liberă, în minutul 9. Ulterior, în repriza secundă, Rodrigues a restabilit egalitatea pe tabelă, cu un șut deviat, din afara careului celor de la Braga. În prelungiri, Aranda a dat lovitura și Famalicao a câștigat toate cele trei puncte.

Final! Braga – Famalicao 1-2! Dramatism în duelul din prima etapă din Liga Portugal! Aranda le-a adus victoria celor de la Famalicao, după un gol marcat în prelungiri.